بخشهای مرتبط
دفتر مشاوره

درباره خدمات مرکز مشاوره 

مواجهه با مسائل مختلف زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، مذهبی، حقوقی و .... اغلب چالش برانگیز و همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی، اضطراب، استیصال و درماندگی است. همه ما به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به ساماندهی مسائل مختلف زندگی نیستیم. گاهی ممکن است به منظور حل مشکل، از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند شویم، اما دریافت کمک تخصصی، کنترل بهتر و سریع تر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می سازد.
ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجویی، به دلیل تغییرات عمده ای که درعرصه های مختلف زندگی برای فرد به وجود می آورد، معمولا تنش آور است و گاهی ممكن است دسترسی نداشتن به منابع حمایتی مطمئن، بحران هایی را برای دانشجو بوجود آورد.
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه آزاد سیرجان، با توجه به ضرورت های فوق و با هدف کمک به چنین مواردی در مجموعه معاونت دانشجویی مشغول به فعالیت است  و در حال حاضر خدماتي را در زمينه مشاوره، روانشناسي، و بهداشت روان به دانشجويان و كارمندان دانشگاه ارائه مي دهد.
فعالیت های مرکز مشاوره را می توان به دو بخش الف، مشاوره و درمان ب، بهداشت روان تقسیم کرد. در بخش مشاوره ودرمان، مراجعان برای دستیابی به شرایط ذهنی و روانی مناسب تر و بانشاط تر یاری داده می شوند خدمات مشاوره به صورت مشاوره حضوری و مشاوره تلفنی انجام می شود. پاسخ هایی که در اینجا به برخی پرسش های متداول ارائه شده، شما را با ماهیت خدمات مشاوره بیشتر آشنا می کند.. 
در بخش بهداشت روان نیز خدماتی ا ز قبیل تدوین و انتشار بروشور، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی، انجام می پذیرد. تهیه اقلام منتشر شده با مراجعه حضوری يا پرينت از سايت امکان پذیر است.

پرسش های متداول:


در مشاوره چه اتفاقی می افتد؟
مشاوره به حل چه نوع مشکلاتی کمک می کند؟
آیا اطلاعات مشاوره محرمانه می ماند؟

 
 

در مشاوره چه اتفاقی می افتد؟

مشاوره به معنی پند و اندرز دادن نیست، مشاور به دنبال این است که به شما کمک کند تا بر مسائلی که شما را نگران کرده یا به زحمت انداخته، تمرکز کنید و به درک روشنی از آنها برسید. نقش مشاور حمایت کردن، درک کردن، گوش دادن و پاسخ دادن بدون قضاوت و انتقاد است. او به ارزش ها، انتخاب ها و سبک زندگی شما احترام می گذارد. او کمک می کند تا احساساتتان را بشناسید و در مواردی، آنچه را که در لایه های زیرین مشکلات کنونی شما وجود دارد، شناسایی کنید. او می تواند در تصمیم گیری ها، انتخاب ها یا تغییراتی که به نفع تان است، شما را یاری کند.
 

مشاور به حل چه نوع مشکلاتی کمک می کند؟

مشاور به حل اکثرمشکلات شخصی، ارتباطی یا هویتی کمک می کند؛ از جمله، اضطراب، استرس و افسردگی، مشکلات ارتباطی و خانوادگی، مشکلات جنسی و مسائل هویتی. مشاوره هم چنین، می تواند به حل مشکلاتی مانند، سازگاری با فرهنگ جدید، مقابله با شرایط دشوار، تصمیم گیری ها و انتخاب های سخت و یا مشکلات خاص مانند اعتیاد، کمک کند.
صبر نکنید تا مشکلات، بزرگ و جدی شوند ـــ ما ترجیح می دهیم که وقتی مشکلاتتان خفیف هستند، به ما مراجعه کنید، طوری که، بتوان مشکل را سریع تر حل کرد

محرمانه بودن مشاوره

مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، هیچ چیز، به کس دیگری، خارج از مرکز، بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی شود.
ندرتا، شرایطی وجود دارد که ما این حق را بر خود محفوظ می دانیم که محرمانه بودن را زیر پا بگذاریم. این موقعیت ها، فقط مواردی را شامل می گردد که مشخص شود، خطری جدی سلامت شما یا دیگری را تهدید می کند. لطفا اگر سوالی در این زمینه دارید، با ما تماس بگیرید.

تعیین وقت مشاوره

مرکز مشاوره، همه روزه به جز روزهای تعطیل از شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 8 صبح الی 15 بعد از ظهر و پنج شنبه ها از ساعت 8 صبح الی13 بعد از ظهر، آماده ارائه خدمات هستند. شما می توانید با مراجعه حضوری به مرکز یا با تماس تلفنی، تعیین وقت نمائید و به این ترتیب امکان اولین ارتباط مشاوره ای را فراهم کنید.
 

 

برنامه ترم بندی دانشجویان کارشناسی روانشناسی مهر 93