بخشهای مرتبط
کتابخانه
آشنایی با کتابخانه

 ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان  در مساحتی به وسعت 1100 متر مربع با دوسالن مطالعه برای خانمها و آقایان ( در هر قسمت سیستم جستجو نیز وجود دارد )به صورت مجزا، مرجع، اتاقهای مطالعه برای اساتید خانم و آقا  با سیستم کامپیوتری به صورت جداگانه، بخش مخزن،  بخش امانت و دفتر مدیر فعالیت می کند. سیستم رده بندی کتابخانه با نظام کنگره می باشد که 62000  جلد کتاب به صورت فارسی و لاتین درآن نگهداری و قابل استفاده می باشد.


شرایط عضویت

      - دانشجویان محترم موظف هستند برای درخواست عضویت سی دی عکس و برگ انتخاب واحد خود را به کتابخانه تحویل تاکارت عضویت برای آنها صادر شود.

- اعضای محترم  هیات علمی و کارمندان دانشگاه نیز بر اساس حکم یا کارت شناسایی عضویت مجموعه دانشگاه، کارت عضویت دریافت می کنند.

 

- اعضای باشگاه پژوهشگران جوان  با ارائه کارت باشگاه میتوانند از کتابخانه استفاده کنند.

     

بخش مرجع

     در بخش مرجع به صورت سالن مجزا منابع فارسی و لاتین، پایان نامه ها  و نشریات مربوط به هر گروه آموزشی و نشریات متفرقه که با اشتراک از بانک اطلاعاتی magiran تهیه می شوند، نگهداری می شوند. استفاده از منابع مرجع فقط در محل کتابخانه امکانپذیر است و نیازی به ارائه مدرک نیست.


 

 امانت و بازگرداندن کتابها


    1- به علت محدود بودن کتاب هر دانشجو  فقط می تواند به صورت همزمان دو عدد کتاب را برای مدت دوهفته  به امانت بگیرد و در پایان تاریخ امانت می تواند با تماس تلفنی یا حضوری برای دو هفته دیگر کتابهای خود را تمدیدکند.

     2- کارمندان تا دو نسخه کتاب را می توانند به امانت ببرند در صورت داشتن کار پژوهشی تا چهار نسخه افزایش می یابد.

   3- اعضای محترم هیات علمی بر اساس نوع فعالیت پژوهشی که دارند
 می توانند تا هفت نسخه کتاب را به امانت بگیرند. و هر دوهفته یکبارآنها راتمدید کنند.

 


سفارش و تهیه کتاب

لیست کتابهای درخواستی دانشجویان و اساتید از طریق مدیر گروه آموزشی مربوطه به مدیر کتابخانه تحویل داده می شود تا در اولین فرصت  خریداری و آماده استفاده در کتابخانه شود.  کتابهای مورد نیاز از  نمایشگاهای مختلف کتاب و بخصوص نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و به صورت متفرقه تهیه می شود.

 


تاخیر در بازگرداندن کتابها

در صورت تاخیر در بازگشت کتاب، شخص امانت گیرنده باید جریمه نقدی مربوطه را که بر اساس سیستم امانت به صورت روزانه محاسبه می شود، با دریافت شماره حساب از کتابخانه و فیش پرداختی به حسابدانشگاه واریز کند. در صورت مفقود و یا آسیب رسانی به کتاب علاوه برجریمه نقدی برای تاخیر باید خودکتاب را نیز تهیه و به کتابخانه تحویل دهد.

 

ساعت کار کتابخانه هر روز، به جز روزهای تعطیل،  از ساعت 8 صبح تا 15می باشد