جلسه هماهنگی مراسم یادواره شهدای گمنام سیرجان برگزار شد 1397/11/29


در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان؛

جلسه هماهنگی مراسم یادواره شهدای گمنام سیرجان برگزار شد

جلسه هماهنگی مراسم یادواره شهدای گمنام سیرجان برگزار شد

جلسه هماهنگی و هم‌فکری در مورد چگونگی برگزاری مراسم یادواره شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار شد.

  جلسه هماهنگی و هم‌فکری در مورد چگونگی برگزاری مراسم یادواره شهدای گمنام با حضور هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان برگزار شد.

در این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با ابراز تأسف و عرض تسلیت برای حادثه تروریستی جاده زاهدان - خاش گفت: متأسفانه تعدادی از سربازان واقعی ولایت که افتخار پوشیدن لباس سبز را بر تن داشتند از جمع ملت ایران رفتند.

علی یعقوبی‌پور بیان کرد: وقوع این حادثه تروریستی همزمان با جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی هدفی جز انحراف افکار جهانیان از بازتاب شکوه و عظمت حضور مردم در دفاع از انقلاب اسلامی نداشته است.

وی افزود: این حادثه کوچک‌ترین خللی در عزم و اراده ملت ایران در ایستادگی بر سر آرمان‌های بلند نظام و انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در روزهای پایانی سال مفتخر است که میزبان دو یادواره شهدای دانش‌آموزی در مجتمع آموزشی سما و یادواره شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان باشد و امیدواریم بتوانیم وظیفه و رسالت خود را به بهترین شکل برای شهدای گمنام که قبورشان برکتی برای این واحد دانشگاهی است، انجام دهیم.

یعقوبی‌پور گفت: قشر جوان و دانشجوی ما فداکاری شهدا را ندیده‌ است و وظیفه تک تک ماست که این فداکاری‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های آن عزیزان را از طریق اجرای برنامه‌های فرهنگی و برگزاری این‌گونه یادواره‌ها به دانشجویان منتقل کنیم.

در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیرجان با تشکر از حضور پرشور مردم و دانشگاهیان سیرجانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امسال مردم درایت کردند و با حضورشان نشان دادند که تمام مسائل و مشکلات کشور مربوط به مسائل داخلی است و مشکلات اقتصادی را پای انقلاب  نمی‌نویسند.

سرهنگ محمود مهدوی‌فرد با بیان موقعیت خوب دانشگاه‌ها گفت: قشر جمعیتی توانمند، تأثیرگذار و به‌روز کشورمان در دانشگاه‌ها حضور دارند و ما با برگزاری یادواره شهدا می‌توانیم تأثیر بسیار مثبتی روی جوانان و دانشجویان بگذاریم.

وی در ادامه با بیان اهمیت پاسداشت و گرامیداشت یاد شهدا گفت: پاسداری و حراست از ارزش‌های شهدا مایه بقا و تداوم کشور در مقابل همه تهدیداتی همچون حادثه تروریستی زاهدان است.

مهدوی‌فرد در پایان صحبت‌های خود با آرزوی شفاعت شهدا گفت: در حد توان خود برای گرامیداشت مقام شهدا گام برمی‌داریم و آمادگی هرگونه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان را برای هرچه بهتر برگزارشدن این مراسم داریم. 

در ادامه مراسم معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان به ارائه گزارشی از کارهای صورت‌گرفته برای برگزاری مراسم یادواره شهدا پرداخت و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در چندین جلسه گذشته، امیدواریم بتوانیم این یادواره را به‌طور شایسته و در خور شأن و جایگاه شهدا برگزار کنیم و این حداقل کاری است که می‌توانیم برای پاسداشت مقام این عزیزان انجام دهیم.

اصغر حدیدی افزود: از فردا محیط دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان رنگ و بوی یادواره شهدا را خواهد گرفت و با تمام تلاش به پیشواز این مراسم معنوی خواهیم رفت.

وی خواستار ارائه راهکار و نکته‌نظرات برای هرچه باشکوه‌تر برگزارشدن این مراسم شد و بیان کرد: یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان ششم اسفند در محل سالن آمفی‌‌تئاتر دانشگاه برگزار خواهد شد.

طبقه بندی خبری:
عمومی